Mieszkanie w mieście czy poza miastem?

Życie w mieście, na wsi lub na obrzeżach miastach. Gdybyś miał podjąć decyzję, to co byś wybrał?
Każdy z tych wyborów, to bardzo poważna decyzja, która będzie miała ogromny wpływ na nasze dalsze życie.
Każda z tych opcji ma mnóstwo plusów, ale i minusów.
W tym artykule spróbujemy się przyjrzeć zaletom mieszkania dalej od miasta.

TRUDNY WYBÓR

Są ludzie, którzy od dziecka mieszkają w mieście i nie potrafią sobie wyobrazić, że do spożywczego sklepu, do szkoły, do lekarza, musieliby gdzieś podjechać. Są jednak też tacy, którym bardzo przeszkadza tłok, szum, hałas, tempo życia miejskiego. I przychodzi moment, w którym zaczynają się zastanawiać, czy może nie pora czegoś zmienić.
Dzisiaj okolice miast coraz bardziej się rozbudowują i okazuje się, że kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów od wielkiego miasta znajduje się miejscowość, która jest dużo spokojniejsza, a zainwestowano tam w mieszkania o wysokim standardzie, za dużo mniejsze pieniądze niż w centrum miasta.

I wtedy zaczynamy rozważać zalety takiej potencjalnej decyzji.

ZALETY PODMIEJSKIEJ LOKALIZACJI

Jedną z głównych zalet jest cena mieszkań. Znacząco się ona różni od cen w mieście. Za tą samą kwotę możemy mieć dużo większe metrażowo i stylowo wyposażone mieszkanie na nowym osiedlu. Poza tym, koszty życia również zdecydowanie się różnią od miasta.
Komunikacja z miastem często jest bardzo dobrze rozwinięta, i może się okazać, że ten sam czas, który poświęcilibyśmy na dojazd do pracy w korku po mieście, spędzimy w samochodzie czy pociągu, dojeżdżając kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów od miasta,
Każdy mieszkaniec miasta ma dość ruchliwych, hałaśliwych ulic, dużej ilości spalin i właśnie od tego też odpoczniemy w podmiejskiej okolicy.
Jeśli jesteśmy typami osób, które potrzebują odpocząć od natłoku ludzi, to mamy kolejny powód, aby zdecydować się na mieszkanie poza miastem. Tereny wiejskie cieszą się ogromną popularnością ze względu na spokój, ciszę, mniejszą ilość ludzi i spokojniejsze tempo życia. A z drugiej strony, ludzie mieszkający na takich terenach są bardziej zrelaksowani i skłonni do przyjacielskich relacji, a nie tylko do powiedzenia zdawkowego „dzień dobry”.

KONTAKT Z PRZYRODĄ

Wspaniałym atutem jest również to, że nie trzeba daleko wyjeżdżać, żeby cieszyć się pięknymi widokami. Wystarczy czasem popatrzeć przez swoje okno i już możemy podziwiać ładny widok.
Spacer i odpoczynek, to również nie są rzeczy, które będziemy musieli specjalnie planować. Kontakt z przyrodą, naturą i terenami zielonymi jest nieograniczony poza miastem. Innym atutem jest możliwość oddychania czystszym powietrzem, jest to „towar deficytowy” w dużych aglomeracjach.

Podsumowując, jest mnóstwo zalet przeprowadzki poza miasto i kupienia tam mieszkania. Jednych może skusić cena nieruchomości, innych spokój i częstszy kontakt z przyrodą i terenami zielonymi. Jest to bardzo ważna decyzja, dlatego warto ją na spokojnie przemyśleć całą rodziną. Życie pokazuje, że mieszkanie poza miastem, to nie sielanka, jak być może sobie to wyobrażamy, daje jednak więcej spokoju niż życie w zatłoczonym mieście. Najlepszym sposobem na przemyślenie, czy taka przeprowadzka to coś dla nas, jest porozmawianie z osobami, które taką decyzję podjęły. Być może ułatwi nam to podjęcie decyzji co do miejsca naszego zamieszkania.

Dodaj komentarz