Jak polerować buty

Po co wydawać pieniądze na nową parę butów, skoro można je po prostu wypolerować? I nie jest to tylko puszenie sznurówek i wcieranie kremu do butów. Dobrze wypolerowana para butów sprawi, że Twój strój będzie wyglądał lepiej, niezależnie od tego, czy wychodzisz na dzień, czy ubierasz się na ważne wydarzenie. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem jednej pary butów, czy masz całą kolekcję butów, nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć je polerować. Oto osiem kroków, dzięki którym Twoje buty będą lśniły jak nowe.

Krok 2: Wyczyść swoje buty

Zanim zaczniesz polerować buty, musisz usunąć wszelkie plamy. Jeśli na bucie są jakieś plamy, to zrujnują one pastę, jeśli spróbujesz je wypolerować. Musisz wyczyścić buty zwykłym mydłem do naczyń i wodą, aby pozbyć się wszelkich plam. Upewnij się, że woda płynie czysto; nie zostawiaj butów moczących się w zlewie. Czyszcząc skórę, nie zapominaj o podeszwach. Jeśli nie usuniesz plam na podeszwach, pozostaną one w skórze.

Krok 3: Nałóż pastę

Gdy już usuniesz wszelkie plamy, czas na wyczyszczenie butów. To sprawi, że pasta nie ulegnie zaplamieniu lub zabrudzeniu. Przetrzyj buty gąbką lub wilgotną szmatką. Jeśli powierzchnia buta zakurzyła się lub zabrudziła, możesz użyć szczoteczki do zębów, aby wymieść powierzchnię do czysta. Nie musisz wymieniać całego buta podczas czyszczenia. Wystarczy użyć szmatki do wytarcia kurzu lub brudu z wierzchu buta. Opłucz gąbkę w wodzie, aby pozbyć się wszelkich pozostawionych środków czyszczących. Wysusz buty za pomocą ręcznika.

Krok 4: Suszenie i polerowanie

Po wyczyszczeniu butów, powinieneś nałożyć warstwę pasty. Upewnij się, że powierzchnia butów jest całkowicie sucha przed nałożeniem pasty. Jeśli pasta dostanie się na wilgotną powierzchnię, zostanie zniszczona, zanim jeszcze będziesz miał szansę ją wypolerować. Nakładając pastę, nie nakładaj jej grubo; chcesz nałożyć ją cienką warstwą. Upewnij się również, że nakładasz pastę tylko na górną powierzchnię buta. Nadmiar pasty lub krople należy wytrzeć szmatką.

Krok 6: Zabezpiecz swoje buty pastą.

Kiedy skończysz polerowanie, musisz całkowicie wysuszyć but. Można to zrobić za pomocą odkurzacza powietrza lub suszarki do włosów. Upewnij się, że but jest całkowicie suchy, zanim go wypolerujesz. Zapewni to, że but jest całkowicie czysty i że nie ma żadnych zadrapań pozostałych po czyszczeniu. Możesz również użyć naoliwionej szmatki do polerowania butów. Najlepiej jednak użyć koła polerskiego, gdyż daje ono lepsze wykończenie i dłużej się utrzymuje. Naoliwione szmaty są dobre na kilka użyć, a potem robią się dość niechlujne. Dodatkowo, zużywają olej, co jest złe dla środowiska! # # Krok 5: Nałóż kolejną warstwę pasty Jeśli ponownie polerujesz buty, możesz nałożyć kolejną warstwę pasty. Możesz użyć świeżego kawałka pasty, lub użyć tego samego kawałka, którego użyłeś wcześniej. Nie używaj jednak ponownie szczotki do nakładania pasty, ponieważ pozostawi ona na niej ślady. Aby uzyskać gładsze polerowanie, użyj gąbki lub ściereczki do nakładania pasty. Możesz również użyć starej szczoteczki do zębów do nakładania pasty, jeśli nie masz pod ręką żadnych innych gąbek lub ściereczek.

Kiedy już skończysz polerować swoje buty, nadszedł czas, aby chronić je przed zadrapaniami i otarciami. Możesz to zrobić nakładając warstwę bezbarwnej pasty do butów. Nakładając pastę, upewnij się, że nakładasz ją tylko na powierzchnię butów. Nadmiar pasty należy wytrzeć szmatką. Jeśli chcesz, aby Twoje buty wyglądały bardziej błyszcząco, możesz dodać kilka kropel zapachu pasty. Pomoże to zamaskować zapach, który buty mogą czasem rozwinąć. Jeśli chcesz, aby Twoje buty pachniały świeżo, dodaj kilka kropli zapachu waniliowego lub lawendowego.

Dodaj komentarz