Jak schudnąć – kilka porad

Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, czy utrzymać wagę, ważne jest, aby robić to w zdrowy sposób. Szybka utrata wagi może wiązać się z ryzykiem dla zdrowia i długoterminowymi wadami. Ten artykuł bada, jak schudnąć szybko bezpiecznie, sprawnie i skutecznie. Utrata wagi nigdy nie jest łatwa, ale utrata jej szybko może stanowić zupełnie nowy zestaw wyzwań. Jeśli chodzi o utratę wagi w szybkim tempie, utrzymanie nowej figury po zakończeniu jest równie trudne. Na szczęście mamy kilka rad, jak można osiągnąć swój cel bezpiecznie i skutecznie, a także wskazówki, jak szybko zrzucić kilogramy bez poświęcania zdrowia lub ryzykować swoją figurę po zakończeniu.

Dlaczego tak trudno jest schudnąć?

Ludzkie ciało jest zbudowane po to, by przetrwać, a nie by dopasować się do określonego typu sylwetki. Im więcej ważysz, tym więcej energii potrzebujesz, aby utrzymać tę wagę. Dlatego nawet jeśli będziesz mniej jeść i więcej ćwiczyć, nie schudniesz tak szybko, jak można by się spodziewać, gdy ograniczysz tylko spożycie kalorii i nie zwiększysz swojej aktywności. Na przykład, gdy drastycznie zmniejszysz ilość spożywanych kalorii i nie zwiększysz swojej aktywności, Twój organizm najpierw zmniejszy tempo metabolizmu, aby zachować jak najwięcej energii. Dzieje się tak z dwóch powodów: po pierwsze dlatego, że będzie w trybie przetrwania, a po drugie dlatego, że twoje ciało myśli, że jest głodzone. Im więcej wagi masz na początek, tym trudniej będzie ją stracić. Niektórzy ludzie stwierdzają nawet, że drastyczne ograniczenie kalorii powoduje zwiększony apetyt, co może spowodować, że przybiorą na wadze jeszcze więcej.

– Przygotuj plan diety – Jeśli chcesz schudnąć szybko, ważne jest, aby być przygotowanym. Zacznij planować swoją dietę i rutynę ćwiczeń, jak tylko zdecydujesz się schudnąć. Robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy, a także sprawi, że Twoje wysiłki będą znacznie bardziej efektywne. – Zmień swój styl życia – Nie można oczekiwać, że po prostu „jeść mniej i ćwiczyć więcej” i oczekiwać, aby schudnąć. Nie tylko jest to nierealistyczne, ale może być również niebezpieczne. Zamiast tego zmień swój styl życia, ograniczając czas, jaki spędzasz na jedzeniu, a także zmniejszając ilość przetworzonej żywności, którą spożywasz. Zwiększ również ilość wykonywanych ćwiczeń, a także wszelkich czynności, które sprawiają Ci przyjemność (takich jak spacery, praca w ogrodzie czy nawet pływanie). – Śledź swoje postępy – Śledzenie postępów jest kluczowe, gdy chcesz szybko schudnąć. Prowadzenie dziennika lub korzystanie z aplikacji pozwoli Ci śledzić spożycie żywności i rutynę ćwiczeń, a także upewnić się, że nie popełniasz żadnych błędów.

Aby schudnąć bezpiecznie i skutecznie, potrzebujesz planu dietetycznego, który jest zaprojektowany tak, aby doprowadzić Cię do celu tak szybko, jak to możliwe. Plan trzydniowej diety jest jednym z najlepszych sposobów na szybką utratę wagi, ponieważ został stworzony specjalnie w celu ograniczenia spożycia kalorii i zwiększenia metabolizmu. Plan diety trzy dni obejmuje trzy różne fazy, z których każda trwa trzy dni. Każda faza jest przeznaczony do naśladowania w kolejności, z jednym kończąc jako następny zaczyna. Podczas pierwszej fazy, jesteś ograniczony do jedzenia tylko jednej grupy żywności w ciągu dnia. Grupa żywności, do której jesteś ograniczony, będzie się różnić w zależności od planu diety, ale zwykle obejmuje jakiś rodzaj węglowodanów złożonych. Celem pierwszej fazy jest wywołanie uczucia sytości i rozruszanie metabolizmu. Podczas drugiej fazy można jeść po trochu z każdej z trzech grup żywności. Ilość, którą możesz zjeść, jest nadal znacznie mniejsza niż gdybyś mógł jeść wszystko, na co masz ochotę. Celem drugiej fazy jest powolne obniżenie metabolizmu, tak abyś spalał mniej kalorii niż zwykle. Wreszcie, w trzeciej fazie, możesz jeść tyle, ile chcesz z każdej z trzech grup żywności. Jest to największa ilość kalorii, jaką będziesz spożywać w ciągu jednego dnia. Celem trzeciej fazy jest przywrócenie metabolizmu do normy, dzięki czemu znów będziesz spożywać taką samą ilość kalorii jak wcześniej.

Utrzymuj stałą i stabilną dietę i ćwiczenia

Kiedy tracisz na wadze, twoje ciało przechodzi w tryb przetrwania, zmniejszając swój metabolizm i próbując utrzymać cię z głodu. Dlatego nie stracisz wagi, jeśli szybko dodasz więcej ćwiczeń i kalorii. Jeśli nagle zwiększyć swoją aktywność i / lub kalorii, twoje ciało będzie przejść do trybu głodu po raz kolejny, co czyni go prawie niemożliwe dla Ciebie schudnąć. Aby zapewnić, że schudniesz bezpiecznie i skutecznie, będziesz chciał utrzymać swoją dietę i ćwiczenia stałe i stabilne. Jeśli szybko zmienić swoją dietę lub rutynę ćwiczeń bez przestrzegania określonego harmonogramu, twoje ciało będzie w trybie przetrwania po raz kolejny i będzie to prawie niemożliwe, aby schudnąć.

Wnioski.

Utrata wagi nigdy nie jest łatwa, ale utrata jej szybko może przedstawić zupełnie nowy zestaw wyzwań. Jeśli chodzi o szybką utratę wagi, utrzymanie nowej figury po niej jest równie trudne. Na szczęście mamy kilka porad, jak można osiągnąć swój cel bezpiecznie i skutecznie, a także wskazówki, jak zrzucić funty szybko bez poświęcania zdrowia lub ryzykować swoją figurę po.

Dodaj komentarz